achtergrond

Geenstijl

login

word lid

nachtmodus

tip redactie

zoeken

AANSLAG. 24-jarige Afghaan rijdt in op menigte in München, minstens 28 gewonden

Oef

Beelden aanhouding dader

Stront aan de knikker in München, waar volgens Bild 15 gewonden zijn nadat een auto inreed op een groep mensen. Die groep zou bestaan uit deelnemers aan een staking. Volgens een oogetuige bij lokale zender BR24 zou de auto opzettelijk op de mensenmenigte zijn ingereden. Later meer.
UPDATE 11u12 - Volgens oogetuigen bij BR24 zouden er twee mannen in de auto hebben gezeten, waarvan eentje door de politie beschoten zou zijn. 
UPDATE 11u14 - De politie meldt dat de bestuurder van de auto is aangehouden
UPDATE 11u17 - Nog een ooggetuige bij BR24: ""Ich bin in dem Demonstrationszug mitgegangen", schilderte ein weiterer Augenzeuge dem BR. Als das Auto in die Menschenmenge fuhr, sei er hingelaufen und "ich habe gesehen, dass ein Mann unter dem Auto gelegen ist. Dann habe ich versucht, die Tür aufzumachen, die war aber abgesperrt." Schließlich sei die Polizei gekommen und habe auf das Autofenster geschossen, deshalb habe er sich zurückgezogen und sich um die Verletzten gekümmert."
UPDATE 11u22 - Onder de slachtoffers zou ook een kind zijn
UPDATE 11u27 - De slachtoffers zouden onderdeel uitmaken van een demonstratie in het kader van een staking van de vakbond Verdi
UPDATE 11u31 - Een politiewoordvoerder meldt aan BR24 dat wordt onderzocht of de actie te maken heeft met de staking of dat het toeval is
UPDATE 11u36 - Volgens TZ houdt de politie inmiddels rekening met 20 gewonden, burgemeester Dieter Reiter heeft gemeld dat er meerdere kinderen onder de slachtoffers zijn
UPDATE 11u39 - Een ooggetuige meldt aan TZ dat de auto door een politieversperring is heengereden, vandaar dat de politie ook snel ter plaatse was (en geschoten heeft).
UPDATE 11u44 - Het precieze aantal gewonden is nog niet bekend volgens de brandweer, omdat er gewonden in verschillende ziekenhuizen liggen, maar duidelijk is wel dat sommigen er ernstig aan toe zijn
UPDATE 11u54 - Volgens een medewerker van TZ zijn hebben ter plaatse meerdere reanimaties plaatsgevonden
UPDATE 12u03 - "Bronnen" melden aan BR24 dat de politie NIET uitgaat van een ongeluk, maar van een bewuste actie. De identiteit van de dader is nog onduidelijk
UPDATE 12u12 - Op de beelden hierboven (via) is duidelijk te zien dat er één man is aangehouden
UPDATE 12u16 - De politie meldt dat de bestuurder van de auto is aangehouden, maar dat speculaties over ander mogelijke daders niet kunnen worden bevestigd. 
UPDATE 12u19 - We hebben de beelden van de aanhouding (zie boven) nog even goed bekeken, er wordt maar één man aangehouden, de andere mensen die op de grond liggen zijn hoogstwaarschijnlijk slachtoffers. Eerdere update is geüpdatete.
UPDATE 12u23 - Dader is volgens Bild een 26-jarige Afghaan
UPDATE 12u40 - Politie meldt dat dader een 24-jarige Afghaan is, er zijn minstens 28 gewonden. Er was politie aanwezig bij de demonstratie waarop hij inreed. Daar is hij langs gereden. Daarna heeft de politie op de dader geschoten en is hij gearresteerd. 
UPDATE 12u41 - De minister-president van deelstaat Bayern meldt dat hij uitgaat van een aanslag
UPDATE 12u43 - Volgens de minister van Binnenlandse Zaken zijn 1 of 2 slachtoffers in levensgevaar
UPDATE 12u47 - Dader was een asielzoeker
UPDATE 12u57 - De dader was al bij de politie bekend vanwege drugs- en diefstaldelicten, meldt Bild
UPDATE 13u38 - TZ meldt dat een 2-jarig kind in levensgevaar is, en ook dat een ander kind op dit moment geopereerd wordt
UPDATE 14u07 - Der Spiegel meldt: "Der Fahrer des Wagens ist nach SPIEGEL-Informationen der 24-jährige Afghane Farhad N. Er konnte laut Polizei vor Ort festgenommen werden, von ihm gehe keine weitere Gefahr aus. Nach SPIEGEL-Informationen wurde N. 2001 in Kabul geboren. Ende 2016 kam er nach Deutschland. Das Bundesamt für Migration und Flüchtlinge lehnte seinen Asylantrag ab. Später erhielt der Afghane eine sogenannte Duldung, wodurch eine Abschiebung ausgesetzt wird. Zuletzt war N. in München gemeldet. Nach SPIEGEL-Informationen soll er vor der Tat mutmaßlich islamistische Posts abgesetzt haben."
Meer info over 'Duldung' hierrr

LIVE BEELDEN

De auto

Beelden nasleep

Reaguursels

Tip de redactie

Wil je een document versturen? Stuur dan gewoon direct een mail naar redactie@geenstijl.nl
Hoef je ook geen robotcheck uit te voeren.

GeenStijl.nl is een uitgave van GS Magenta B.V.