NOS reageert: 'Hamas geen vrijheidsstrijders, wel terroristen, citaat was ongelukkig'
Prima rel wel

Giselle meid, bedankt voor het lachen. Want natuurlijk bedoelde je met je citaat "Iedere terrorist is ook een vrijheidsstrijder" de relativering "De een z'n vrijheidsstrijder is de ander z'n terrorist" uit te spreken. Maar dat is nogal een uitdaging voor 's lands "VERANDERMANAGER" na het derde lunchwijntje en 15 jaar cognitieve atrofie waar de media-ambtenarij nu eenmaal toe uitnodigt.
Enfin, een boze donateur aan de 424 fte van de NOS-nieuwsredactie vroeg om opheldering en kreeg het volgende antwoord van NOS-Publieksvoorlichting:
"Beste mevrouw/meneer,
De NOS benoemt Hamas als terroristische organisatie, niet als vrijheidsstrijders. Daarover kan geen misverstand bestaan.
Het radiogesprek ging over journalistieke dilemma's die vooraf gaan aan de keuze voor bepaalde woorden. Die context is relevant om dit ongelukkige citaat in te begrijpen. Er zijn mensen die terroristen zien als vrijheidsstrijders en van media-organisaties verwachten dat media die woorden gebruiken. Dat is wat onze hoofdredacteur bedoelde te zeggen. En dat had dan ook beter op die manier verwoord kunnen worden.
Met vriendelijke groet,
NOS Publieksvoorlichting"
Helder!
Dit wil je ook lezen

Vreemd bericht in Israëlische Joop: "Hamas heeft volgens IDF-officials opnieuw 40.000 strijders"
Ja deze nemen we toch nog even mee voor het dossier, want we geven hier nogal om deze cijfers

'Brits' advocatenkantoor vraagt "in opdracht van Hamas" aan overheid om Hamas van lijst verboden terroristische organisaties te halen
Wetten zijn gestolde cultuur, en de cultuur verkeert in fluïde staat


Hoera Teletekst 45 jaar
Saneer de NPO - helemaal nooit

Hamas ontvoert, martelt en executeert Gazaanse anti-Hamas-protestleider (22), familie zweert wraak
Jongens blijf thuis De Dam staat al vol SAY HIS NAME


Hamas droeg vier lichamen gijzelaar in nacht over zonder ceremonie, Israël laat 602 gevangenen vrij. "Fase 1 wapenstilstand hiermee voltooid"
Israël zou de 602 gevangenen pas vrijlaten als Hamas zou stoppen met die macabere ceremonies, en zo geschiedde


Nasrallah vaart uit, Israël stelt vrijlating 602 gevangenen uit "wegens Hamas' vernederende ceremonies"
We zullen Hassan Nasrallah niet herinneren hoe hij stierf (tot fijnstof geblazen in zijn ondergrondse bunker), maar hoe hij leefde: ondergronds en van bunker naar bunker waar hij uiteindelijk tot fijnstof geblazen werd.

LIVE. Hamas laat zes gijzelaars vrij in ruil voor 602 gevangenen, lichaam Shiri Bibas na 'fout' ook overgedragen en geïdentificeerd
In ruil laat Israël vandaag 602 (!) gevangenen vrij - 50 van hen zijn veroordeeld tot levenslang, 50 tot lange gevangenisstraffen en 47 van opnieuw gearresteerd na eerdere uitruil voor Israëlische soldaat Gilad Shalit in 2011