achtergrond

Geenstijl

ingelogd als

lid

logout

nachtmodus

tip redactie

zoeken

NOS reageert: 'Hamas geen vrijheidsstrijders, wel terroristen, citaat was ongelukkig'

Prima rel wel

Giselle meid, bedankt voor het lachen. Want natuurlijk bedoelde je met je citaat "Iedere terrorist is ook een vrijheidsstrijder" de relativering "De een z'n vrijheidsstrijder is de ander z'n terrorist" uit te spreken. Maar dat is nogal een uitdaging voor 's lands "VERANDERMANAGER" na het derde lunchwijntje en 15 jaar cognitieve atrofie waar de media-ambtenarij nu eenmaal toe uitnodigt. 

Enfin, een boze donateur aan de 424 fte van de NOS-nieuwsredactie vroeg om opheldering en kreeg het volgende antwoord van NOS-Publieksvoorlichting: 

"Beste mevrouw/meneer,

De NOS benoemt Hamas als terroristische organisatie, niet als vrijheidsstrijders. Daarover kan geen misverstand bestaan.

Het radiogesprek ging over journalistieke dilemma's die vooraf gaan aan de keuze voor bepaalde woorden. Die context is relevant om dit ongelukkige citaat in te begrijpen. Er zijn mensen die terroristen zien als vrijheidsstrijders en van media-organisaties verwachten dat media die woorden gebruiken. Dat is wat onze hoofdredacteur bedoelde te zeggen. En dat had dan ook beter op die manier verwoord kunnen worden.

Met vriendelijke groet,

NOS Publieksvoorlichting"

Helder!

Dit wil je ook lezen

Nasrallah vaart uit, Israël stelt vrijlating 602 gevangenen uit "wegens Hamas' vernederende ceremonies"

We zullen Hassan Nasrallah niet herinneren hoe hij stierf (tot fijnstof geblazen in zijn ondergrondse bunker), maar hoe hij leefde: ondergronds en van bunker naar bunker waar hij uiteindelijk tot fijnstof geblazen werd.

@Spartacus | 23-02-25 | 10:31 | 291 reacties

LIVE. Hamas laat zes gijzelaars vrij in ruil voor 602 gevangenen, lichaam Shiri Bibas na 'fout' ook overgedragen en geïdentificeerd

In ruil laat Israël vandaag 602 (!) gevangenen vrij - 50 van hen zijn veroordeeld tot levenslang, 50 tot lange gevangenisstraffen en 47 van opnieuw gearresteerd na eerdere uitruil voor Israëlische soldaat Gilad Shalit in 2011

@Spartacus | 22-02-25 | 08:54 | 430 reacties

Tip de redactie

Wil je een document versturen? Stuur dan gewoon direct een mail naar redactie@geenstijl.nl
Hoef je ook geen robotcheck uit te voeren.

GeenStijl.nl is een uitgave van GS Magenta B.V.